برق دوربین مدار بسته

راهکارهایی جهت تامین برق دوربین مداربسته

مقدمه :

تامین برق و تغذیه دوربین مداربسته آنقدر مهم است که که اگر نتوانید توان مورد نیاز دوربین مدار بسته را به خوبی تامین کنید ممکن است یکی از موارد زیر پیش بیاید :

  1. آسیب رسیدن به دوربین مدار بسته بدلیل تامین ولتاژ ضعیف
  2. افت کیفیت تصویر بدلیل جریان نامناسب
  3. نویز در تصاویر دوربین مدار بسته

برای پروژه های کوچک شاید این مساله آن قدر مهم نباشد.زیرا متراژ کابل مصرفی بسیار پایین است و افت ولتاژ بدلیل طول کابل برق شاید زیاد محسوس نباشد.اما هنگامی که شما برای پروژه های بزرگ اقدام به سیم کشی برق دوربین مدار بسته می کنید باید در نظر داشته باشید که میزان توان مصرفی با توجه به سطح مقطع کابل برق دوربین مدار بسته و همچنین میزان افت ولتاژ در طول سیم را بررسی کنید تا مشکلی برای شما به وجود نیاید.

منظور از افت ولتاژ در طول مسیر چیست ؟

هنگامی که شما برای مسیرهای طولانی از کابل و یا سیم با سطح مقطع پایین استفاده میکنید باید بدانید که ولتاژی که در ابتدای مسیر کابل به آن متصل کرده اید با ولتاژی که در انتهای مسیر دریافت می کنید یکسان نمی باشد.همین امر می تواند باعث افت تصویر و همچنین وجود نویز و آسیب رسیدن به دوربین مداربسته شما شود.

برای مسیر های طولانی بالای 70 متر استفاده از ولتاژ 12 ولت در کابل برق دوربین مدار بسته توصیه نمی گردد و بهتر است برای این موارد از برق 220 ولت و قرار دادن آداپتور در کنار دوربین مدار بسته استفاده کنید.همچنین این مورد را بسیار جدی بگیرید که از آداپتور های بسیار با کیفیت استفاده کنید. شما با انتخاب نوع آلیاژ سیم ، متراژ سیم و ولتاژ ورودی می توانید میزان افت ولتاژ در سیم را اندازه گیری کنید تا بتوانید ولتاژ مورد نیاز خود را به خوبی تامین کنید. در این موارد نیاز است تا سطح مقطع کابل برق شما به میزانی در نظر گرفته شود که افت ولتاژی نداشته باشید.در برخی پروژه های دیده شده که نصاب دوربین مدار بسته با استفاده از سیم های بسیار نازک با قطر 0.25 اقدام به تامین برق دوربین مدار بسته در متراژ های بالا کرده است که همین امر میتواند باعث آسیب رسیدن به دوربین شود.

یکی دیگر از اشتباهاتی که بعضا مرتکب میشوند، استفاده از یک آداپتور در سمت DVR و سیم کشی های طولانی تا خود دوربین است.این مورد باعث می شود تا فشار زیادی به خود آداپتور بیاید و ضمن افت ولتاژ و جریان ، خود آداپتور نیز پس از مدت کوتاهی از بین می رود و شما محبور به تعویض آن شوید.
در مواردی که می خواهید از برق 12 ولت در مسیر های طولانی استفاده کنید حتما از منبع تغذیه صنعتی استفاده کنید.

برای دوربین های مدار بسته تحت شبکه ، خیلی مهم است که دقیقا مشابه میزان آمپر مورد نیاز آنها ، تغذیه دوربین تامین گردد.نسل قدیم دوربین های تحت شبکه بسته به نوع دوربین ، حدودا نیاز به 1.5 آمپر جریان داشتند و در صورت تامین کمتر از میزان مورد نیاز دچار قطعی تصاویر بصورت لحظه ای می  شدند.

در آخر یاد آورمی شویم که تمام دوربین های مدار بسته حداقل تا یک ولت جای افزایش و کاهش ولتاژ را دارند و اگر می گوییم ولتاژ مناسب را به دوربین مدار بسته تان برسانید منظور این نیست که اگر بجای 12 ولت شما 11.5 ولت به دوربین برق دادید دنیا به آخر می رسد و تمام مشکلات ذکر شده پیش می آید. اگر موارد فوق را عنوان کردیم برای این است که مشاهده شده در برخی موارد ولتاژ های 9 ال 10 ولت به دوربین می رسد که می تواند مشکلات ذکر شده را بوجود بیاورد.

شركت نورون تامين كننده دوربين مدار بسته و نجهيزات براي كليه شركتها ازجمله دوربین مدار بسته دیجی كالا و هایپر استار و ديگر فروشندگان

22200121

88270296

با ما تماس بگيريد