راهنماي انتخاب UPS یو پی اس

UPS مناسب چه  ويزگي هايي دارد ؟

 

در هنگام خرید UPS به نکات زیر توجه کنید:

  1. توان مورد نیاز و توان مصرفی: یکی از مهم ترین نکات برای خرید UPS این است که توان مصرفی دستگاه هایی که قرار است به آن متصل شوند را محاسبه کنید، برای این منظور کافی است توان هر یک از وسایل را جداگانه و در نهایت مجموع آنها را حساب کنید. توان وسایل برقی با وات بیان می شود که این توان معمولا روی دستگاه های برقی نوشته شده است. پس از برآورد توان دستگاه ها و تجهیزات باید UPS را انتخاب نمود که دارای توانی بیشتر از توان تجهیزات باشد. در حالت عرف توان یو پی اس، 1.25 برابر توان تجهیزات انتخاب می شود.
  2.  امکان تنظیم پارامترها: UPS ها دارای پارامترهای مختلفی هستند که برای عملکرد صحیح UPS باید به درستی تنظیم شوند. این تنظیمات می تواند توسط کارخانه ایجاد شود. در بسیاری از برند ها تمامی پارامترها در کارخانه تنظیم شده و کاربر هیچ گونه آزادی عمل در انتخاب پارامترها ندارد.
  3. میزان زمان پشتیبانی (Back up) : از آن جهت که UPS برای کار کردن در زمان قطعی برق، نیاز به باتری UPS دارد ، پس بسیار مهم است که شما بدانید از UPS در زمان قطعی برق چقدر انتظار کار دارید، پس از این که توان مصرفی دستگاه مشخص شد به راحتی می توان UPS را انتخاب نمود، سپس با علم به توان مصرفی و UPS و زمان پشتیبانی می توان آمپر باتری را حساب کرد.
  4. قابلیت باتری داخلی (Internal) یا خارجی ( External) : برای توان های بالا به ناچار حجم باتری زیاد بوده و باید باتری ها به صورت External یا خارجی نصب شوند که در این حالت نیاز به کابینت باتری است. برای اینکه باتری ها در محفظه ای قرار گیرند تا هم از دسترس دور باشند و هم اینکه از نظر حجمی فضای کمتری را اشغال کنند. در توان های پایین به منظور کم کردن فضای اشغالی و زیبایی بهتر است UPS از نوع باتری Internal یا داخلی انتخاب شود.
  5.  انتخاب نوع UPS آفلاین یا آنلاین: برای توان های پایین UPS آفلاین (Off Line) ارزان قیمت تر از UPS آنلاین (ON Line) هستند و در توان های بالا باید از UPS آنلاین استفاده نمود.
  6. توجه به وسایل مصرفی: در صورت استفاده از UPS برای دستگاه های تکثیر و پرینترهای خاص دارای سیکل گرمایی اولیه هستند، باید به این نکته که توان اولیه مورد نیاز در این سیکل بیشتر از توتن ذکر شده بر روی برچسب دستگاه است توجه نمود. این نکته در مورد UPS هایی که قرار است تغذیه موتورها را فراهم کنند نیز صادق است. جریان راه انداز موتور 5-10 برابر جریان نامی موتور است و در صورتی که UPS نتواند جریان را لحظه ی استارت تامین کند قادر به راه اندازی موتور نخواهد بود.
  7. یو پی اس توزیع شده یا متمرکز: مکان نصب UPS را می توان به دو دسته تقسیم نمود :  توزیع شده و متمرکز

مصارف بارهای الکتریکی در بعضی از مکان ها توزیع شده اند، در این موارد می توان از چند UPS استفاده کرد و هر بخش از بار الکتریکی را با یک UPS تغذیه نمود.

مزیت های سیستم توزیع شده: کم شدن هزینه تمام شده، کاهش هزینه نگهداری و تعمییر، درجه اطمینان بالا ، در صورت خرابی UPS یک قسمت بقیه قسمت ها به کار خود ادامه می دهند و …

در بسیاری از مکان ها که بار الکتریکی آن ها متمرکز می باشد ، امکان توزیع UPS ها وجود ندارد. دراین حالت از UPS های توان بالا به صورت متمرکز استفاده می شود. حسن این روش متمرکز بودن تجهیزات UPS در یک مکان مشخص می باشد.

 دوربین مداربسته نورون

مشاوره

اجرا پشتيباني

22200142

88270296