دوربین مدار بسته كارخانه سوله كارگاه

ويزگي دوربين هاي به كاررفته درمحيط صنعتي ( كارخانه سوله كارگاه )

مقدمه :

در اين نوشتار سعي شده است تا شرايط و استاندارد هاي دوربين هاي بكا رفته در محيط هاي صنعتي از جمله كارخانه سوله كارگاه را معرفي نماييم تا كارفرمايان گرامي بتوانند بهترين انتخاب را جهت تامين امنيت فضاي خويش داشته باشند.

تقسيم فضا هاي محيط به 3 قسمت و استفاده از دوربين هاي مخصوص آن :

بطور كلي محيط صنعتي از لحاظ كنترل امنيتي به قسمت هاي: 1-دفتر مديريت و كنترل 2- داخل كارگاه 3-مبادي ورودي خروجي فضاي صنعتي تقسيم مي شوند.

1- دفتر مديريت و كنترل :

مهمترين و حساس ترين قسمت كارگاه جهت حفظ امنيت است لذا بايد در آن از دوربين هاي با كيفيت مطلوب رو به بالا استفاده نمود (ترجيحا 2 مگا پيكسل به بالا )

با توجه به اينكه اين فضا سر پوشيده است نيازي به استفاده از دوربين هاي بالت ضد آب نيست و دوربين هاي سقفي دام جهت استفاده در اينگونه فضا ها مطلوب تر هستند.

2-داخل كارگاه :

با توجه به نوع فعاليت صنفي، بايد دوربين مورد استفاده را انتخاب نمود زيرا عواملي مانند گرد و غبار شديد، گرما، ارتفاع سوله و… باعث خواهند شد طول عمر مفيد دوربين هاي مدار بسته بشدت كاهش پيدا كنند. پس سعي نماييد از مشاوره شركت هاي معتبر امنيتي كه داراي تخصص اجرايي در محيط هاي صنعتي بوده اند، استفاده كنيد.

3- مبادي ورودي خروجي فضاي صنعتي :

اين موضوع را بايد در نظر داشته باشيد كه آيا مي خواهيد تصوير پلاك خودروهاي وارد و خارج شده برايتان خوانا باشد يا خير، اين فاكتور قيمت دوربين هاي بكار رفته در اين محيط ها را بشدت افزايش خواهد دادو در نظر داشته باشيد كه دوربين هاي بكار رفته در فضاي باز بايد از نوع ضد آب بالت باشند تا گردو خاك و آب نتوانند به آن نفوذ كنند.

سيستم دوربين مدار بسته آنالوگ مناسب تر است يا آی پی IP :

استفاده از هركدام از سيستم هاي دوربين مدار بسته آنالوگ يا IP در محيط هاي صنعتي از جمله كارخانه سوله كارگاه، مزايا و معايب خود را دارند و بستگي به بودجه شما و شرايط محيط دارد كه اين موضوع با توجه به درخواست شما كارفرماي گرامي و بازديد و برآورد شرايط و هزينه ها اعلام خواهد شد.

واحد مقالات و آموزش ” شركت نورون ”

پردازش سيگنال نورون داراي مجوز از وزارت صنعت و معدن و تجارت

مجري بزرگترين پروژه هاي دوربين مدار بسته و آنتن مركزي در سراسر كشور

88270296

22200142