دوربین مدار بسته کارخانه سوله کارگاه

ویزگی دوربین های به کاررفته درمحیط صنعتی ( کارخانه سوله کارگاه )

مقدمه :

در این نوشتار سعی شده است تا شرایط و استاندارد های دوربین های بکا رفته در محیط های صنعتی از جمله کارخانه سوله کارگاه را معرفی نماییم تا کارفرمایان گرامی بتوانند بهترین انتخاب را جهت تامین امنیت فضای خویش داشته باشند.

تقسیم فضا های محیط به ۳ قسمت و استفاده از دوربین های مخصوص آن :

بطور کلی محیط صنعتی از لحاظ کنترل امنیتی به قسمت های: ۱-دفتر مدیریت و کنترل ۲- داخل کارگاه ۳-مبادی ورودی خروجی فضای صنعتی تقسیم می شوند.

۱- دفتر مدیریت و کنترل :

مهمترین و حساس ترین قسمت کارگاه جهت حفظ امنیت است لذا باید در آن از دوربین های با کیفیت مطلوب رو به بالا استفاده نمود (ترجیحا ۲ مگا پیکسل به بالا )

با توجه به اینکه این فضا سر پوشیده است نیازی به استفاده از دوربین های بالت ضد آب نیست و دوربین های سقفی دام جهت استفاده در اینگونه فضا ها مطلوب تر هستند.

۲-داخل کارگاه :

با توجه به نوع فعالیت صنفی، باید دوربین مورد استفاده را انتخاب نمود زیرا عواملی مانند گرد و غبار شدید، گرما، ارتفاع سوله و… باعث خواهند شد طول عمر مفید دوربین های مدار بسته بشدت کاهش پیدا کنند. پس سعی نمایید از مشاوره شرکت های معتبر امنیتی که دارای تخصص اجرایی در محیط های صنعتی بوده اند، استفاده کنید.

۳- مبادی ورودی خروجی فضای صنعتی :

این موضوع را باید در نظر داشته باشید که آیا می خواهید تصویر پلاک خودروهای وارد و خارج شده برایتان خوانا باشد یا خیر، این فاکتور قیمت دوربین های بکار رفته در این محیط ها را بشدت افزایش خواهد دادو در نظر داشته باشید که دوربین های بکار رفته در فضای باز باید از نوع ضد آب بالت باشند تا گردو خاک و آب نتوانند به آن نفوذ کنند.

سیستم دوربین مدار بسته آنالوگ مناسب تر است یا آی پی IP :

استفاده از هرکدام از سیستم های دوربین مدار بسته آنالوگ یا IP در محیط های صنعتی از جمله کارخانه سوله کارگاه، مزایا و معایب خود را دارند و بستگی به بودجه شما و شرایط محیط دارد که این موضوع با توجه به درخواست شما کارفرمای گرامی و بازدید و برآورد شرایط و هزینه ها اعلام خواهد شد.

واحد مقالات و آموزش ” شرکت نورون ”

پردازش سیگنال نورون دارای مجوز از وزارت صنعت و معدن و تجارت

مجری بزرگترین پروژه های دوربین مدار بسته و آنتن مرکزی در سراسر کشور

۸۸۲۷۰۲۹۶

۲۲۲۰۰۱۴۲