تکنولوژی نور یاب LightFinder چیست؟

تکنولوژی نور یاب LightFinder چیست؟

مقدمه :

طراحی دوربین های روز و شب جهت استفاده و راه اندازی در محیط های باز بیرونی و یا فضاهای داخلی با نور پایین صورت پذیرفته است. در دوربین روز و شب رنگی تحت شبکه، در طول روز تصاویر رنگی ضبط و ارائه می شود.

دوربین به صورت خودکار با کاهش نور میتواند به حالت شب تغییر کند تا تصاویر سیاه و سفید را با استفاده از نور مادون قرمز IR تحویل دهد. مهمترین چالش، حفظ شفافیت تصویر و نویز پایین، به ویژه هنگام تغییر نور فضاهای بیرونی و باز می باشد. انتخاب دقیق و درست سنسور و لنز، علاوه بر جزئیات داده های تصویر حاصل از ترکیب
سنسور و لنز، منتج به تکنولوژی نور یاب  Lightfinder  می شود. تکنولوژی نور یاب در مقایسه با هر دوربین آنالوگ یا تحت شبکه، تصاویر با رنگ های زنده تر، در نور کم ارائه می دهد. دوربین های تحت شبکه IP امکان عملکرد بهینه و فوق العاده ای را به واسطه ترکیب عوامل سنسور لنز و ارتقای چیپ جهت پردازش تصویر، بدست می آورند.

– پیشینه دوربین های نوریاب  lightfinder :

حساسیت نوری بالایی را، تکنولوژی نوریاب به سنسور CMOS می دهد. با این حال، این تکنولوژی خیلی فراتر از صرفا یک سنسور است. طراحی ماهرانه این نرم افزار منجر به تنظیم درجه فیلتر کردن و شفافیت جهت ایجاد بهترین کیفیت ممکن شده است. پردازش دقیق تصویر و ادغام درست و مناسب بر اساس سنسور و لنز باعث عملکرد فوق العاده در نور کم شده است. این تکنولوژی رزولوشن بهتر و رنگهای طبیعی تری در مقایسه با هر دوربین آنالوگی به ویژه در شرایط نور کم ارائه می دهد. شاهد ارائه تصاویر با کیفیت بی نظیری درنتیجه ترکیب حساسیت نور سنسور با کاهش چشمگیر میزان نویز تکنولوژی نوریاب در مقایسه با هر دوربین آنالوگ در بازار هستیم. علاوه بر این، با توجه به ارائه این تکنولوژی برروی دوربین های دیجیتال، طیف گسترده ای از امکانات مانند، تحلیل اطلاعات، سنسور اسکن پیشرفته و سیستم نظارت تصویر، در اختیار قرار گرفته است. حساسیت بالای نور، کیفیت عالی تصاویر با نویز پایین اما با جزئیات بیشتر و تولید بهتر رنگدر نور پایین، را می توان از مزایای تکنولوژی نوریاب بر شمرد. تمامی مزایای دیگر دوربینهای تحت شبکه، مثل اسکن پیشرفته را نیز دوربین های دارای این تکنولوژی برخوردار هستند.

مقایسه در شب و شرایط نور کم : 

نتایج مقایسه بین سه دوربین نظارتی دارای تکنولوژی نوریاب و یک دوربین باکیفیت پایین تر آنالوگ با نور کم، در شب و در شرایط متفاوت، حکایت از کیفیت بهتر تصاویر، با نویز پایین تر در میزان فریم کامل در دوربین تحت شبکه دارای تکنولوژی نوریاب نسبت به دوربین آنالوگ که قادر به ارائه تصاویر رنگی در برخی شرایط پر نور نبودند، اشت لذا شاهد پیشرفت و توسعه دوربین های تحت شبکه به سمت میزان حساسیت نوری مشابه دوربین های دارای تکنولوژی نوریاب و حتی بهتر از آنها خواهیم بود.

از ویژگی های کلیدی فناوری های تصویری در آینده، حساسیت نور پیشرفته و نویز تصویر پایین خواهد بود. همانطور که اطلاع دارید، لنزهای P-IRIS بهترین نوع لنز برای دوربین های نظارتی امنیتی محسوب می شوند و این دوربین ها پاسخگوی تمام نیازهای یک کاربر از یک دوربین دام و بولت حرفه ای خواهند داشت. به واسطه وجود فناوری WDR PRO و استفاده از لنز P-IRIS ، ضبط تصاویر واضح درتمامی قسمت ها و اجزاء و در فضاهای با کنتراست بالا فراهم شده است. همه این دوربین ها مجهز به فناوری حذف نویز ۳ بعدی  3DNR ، استاندارد IP66 و سریجدید LED ها با قدرت پرتاب نور تا ۳۳ متر هستند. جدیدترین نوآوری کمپانی AVG ، تولیدکننده نرم افزارهای امنیتی، رونمایی از عینک باقابلیت ایجاد اختلال در کار دوربین های مداربسته تشخیص چهره، در نمایشگاه MWC 2015 می باشد.با نگاهی به پیرامون خودمان در سطح شهر، با انبوهی از دوربین هایی مواجه می شویم که مانند چشمانی همیشه بیدار در حال پایش ما هستند.اکثر این دوربین ها مجهز به قابلیت های پیشرفته ای همچون تشخیص چهره هستند وبرخی از ما احساس خوبی نسبت به این مسئله که چهره ما دائما درحال ضبط و رصد توسط دوربین ها می باشد، نداریم.

پردازش سیگنال نورون

داراي مجوز از وزارت صنعت معدن و تجارت

دوربين مداربسته آنتن مركزي

22200142

88270296