انتقال تصویربا ای پی IP استاتیك

آموزش انتقال تصویر توسط ای پی IP استاتیك :

مقدمه :

جهت انتقال تصویر توسط ای پی IP استاتیك نياز به انجام 3 كار مهم داريد كه در زير به ان  اشاره خواهيم كرد.

مرحله اول :

درخواست IP استاتيك از شركتي كه اينترنت ADSL خود را از انجا تهيه نموده ايد.

IP static چيست ؟

يك شناسه يكتا و غير قابل تغيير است كه به شما امكان ميدهد در صورتي كه آن را روي دستگاه خود ست نماييد، بر روي اينترنت و در هركجاي دنيا كه باشيد به آن دسترسي خواهيد داشت.

مرجله دوم :

پيش فرض اين است كه كامپيوتر شما با مودم ADSL ارتباط دارد و به اينترنت متصل است. به منوي دستگاه ضبط تصوير خود وارد شويد و به قسمت NETWORK يا همان شبكه آن برويد.

در اين بخش نوع ارتباط يا دريافت IP را روي static قرار دهيد.

سپس در بخشIP Address آي پي كه از رده يا رنج مودم ADSL شماست، را قرار بدهيد. مثلا :IP ADdress 192.168.1.10 و SubNet Mask 255.255.255.0

در بخش Default Gatway يا دروازه ورود و خروج اطلاعات، دقيقا همانIP مودم 192.168.1.1 را قرار مي دهيم. اين به اين معناست كه برقراري ارتباط دستگاه ضبط تصويربا اينترنت از طريق مودم شما صورت خواهد گرفت. در صورتي كه اين مرحله با موفقيت صورت بگيرد، در داخل شبكه شما دستگاه DVR ارتباط دارد يعني اگر در IE يا اينترنت اكسپلورر خود مقدار : 192.168.1.10 را وارد كنيد، مي بينيد كه به دستگاه DVR خود متصل مي شويد.

مرحله سوم :

در مرحله قبل فقط مي توانستيد از داخل شبكه، تصوير دستگاه DVR خود را ببينيد حال با يك تنظيم كوچك اما مهم مي توانيد تصوير دستگاه DVR‌ خود را روي اينترنت در سراسر دنيا ببينيد.

به مودم ADSL خود متصل شويد (يعني در IE يا اينترنت اكسپلورر خود مقدار  192.168.1.1 را وارد كنيد) سپس به بخش Firewall يا NAT و دنبال گزينه اي به نام DMZ بگرديد و آن را فعال كنيد.

پس از فعال شدن از شما IP مي خواهد، IP دستگاهDVR خود را جهت انتقال تصوير وارد كنيد. مثلا : 192.168.1.10

DMZ اين امكان را به شما ميدهد كه هر درخواستي كه از اينترنت به IP Static شما بيايد، به دستگاه ِDVR شما منتقل كند.

حال براي مشاهده انتقال تصوير خود كافيست IP دريافتي از شركي كه از آن اينترنت خود را گرفته ايد، را در قسمت IE وارد كنيد. مثلا : 95.116.1.34

اكنون مي توانيد تصوير  دوربين هاي مداربسته خود را در هركجاي دنيا كه باشيد  ببينيد.در صورت وجود كلنه عبور و رمز در دستگاه DVR ، لازم است در اين قسمت اطلاعات خواسته شده را وارد نماييد.

واحد فني آموزشي پردازش سیگنال نورون ( شركت نورون )

مجري دوربين مدار بسته آنتن مركزي در سراسر كشور

22200142

88270296