انتقال تصویربا ای پی IP استاتیک

آموزش انتقال تصویر توسط ای پی IP استاتیک :

مقدمه :

جهت انتقال تصویر توسط ای پی IP استاتیک نیاز به انجام ۳ کار مهم دارید که در زیر به ان  اشاره خواهیم کرد.

مرحله اول :

درخواست IP استاتیک از شرکتی که اینترنت ADSL خود را از انجا تهیه نموده اید.

IP static چیست ؟

یک شناسه یکتا و غیر قابل تغییر است که به شما امکان میدهد در صورتی که آن را روی دستگاه خود ست نمایید، بر روی اینترنت و در هرکجای دنیا که باشید به آن دسترسی خواهید داشت.

مرجله دوم :

پیش فرض این است که کامپیوتر شما با مودم ADSL ارتباط دارد و به اینترنت متصل است. به منوی دستگاه ضبط تصویر خود وارد شوید و به قسمت NETWORK یا همان شبکه آن بروید.

در این بخش نوع ارتباط یا دریافت IP را روی static قرار دهید.

سپس در بخشIP Address آی پی که از رده یا رنج مودم ADSL شماست، را قرار بدهید. مثلا :IP ADdress 192.168.1.10 و SubNet Mask 255.255.255.0

در بخش Default Gatway یا دروازه ورود و خروج اطلاعات، دقیقا همانIP مودم ۱۹۲.۱۶۸.۱.۱ را قرار می دهیم. این به این معناست که برقراری ارتباط دستگاه ضبط تصویربا اینترنت از طریق مودم شما صورت خواهد گرفت. در صورتی که این مرحله با موفقیت صورت بگیرد، در داخل شبکه شما دستگاه DVR ارتباط دارد یعنی اگر در IE یا اینترنت اکسپلورر خود مقدار : ۱۹۲.۱۶۸.۱.۱۰ را وارد کنید، می بینید که به دستگاه DVR خود متصل می شوید.

مرحله سوم :

در مرحله قبل فقط می توانستید از داخل شبکه، تصویر دستگاه DVR خود را ببینید حال با یک تنظیم کوچک اما مهم می توانید تصویر دستگاه DVR‌ خود را روی اینترنت در سراسر دنیا ببینید.

به مودم ADSL خود متصل شوید (یعنی در IE یا اینترنت اکسپلورر خود مقدار  ۱۹۲.۱۶۸.۱.۱ را وارد کنید) سپس به بخش Firewall یا NAT و دنبال گزینه ای به نام DMZ بگردید و آن را فعال کنید.

پس از فعال شدن از شما IP می خواهد، IP دستگاهDVR خود را جهت انتقال تصویر وارد کنید. مثلا : ۱۹۲.۱۶۸.۱.۱۰

DMZ این امکان را به شما میدهد که هر درخواستی که از اینترنت به IP Static شما بیاید، به دستگاه ِDVR شما منتقل کند.

حال برای مشاهده انتقال تصویر خود کافیست IP دریافتی از شرکی که از آن اینترنت خود را گرفته اید، را در قسمت IE وارد کنید. مثلا : ۹۵.۱۱۶.۱.۳۴

اکنون می توانید تصویر  دوربین های مداربسته خود را در هرکجای دنیا که باشید  ببینید.در صورت وجود کلنه عبور و رمز در دستگاه DVR ، لازم است در این قسمت اطلاعات خواسته شده را وارد نمایید.

واحد فنی آموزشی پردازش سیگنال نورون ( شرکت نورون )

مجری دوربین مدار بسته آنتن مرکزی در سراسر کشور

۲۲۲۰۰۱۴۲

۸۸۲۷۰۲۹۶