نصب آنتن تلویزیون

آموزش نصب آنتن تلویزیون

مقدمه

امروزه کلیه تلوزیونهای تولیدی LCD و LED دارای گیرنده های دیجیتال می باشند که با حداقل سیگنال دریافتی هم تصویر شفاف و بدون ایرادی را به ما می دهند اما هرچه سیگنال دریافتی بیشتر باشد، در زمان برف و باران که سیگنال انتن افت میکند نیز می توانیم تصویر خوبی را داشته باشیم.در این مقاله سعی شده است به زبان ساه طریقه نصب و تنظیم آنتن تلویزیون توضیح داده شود تا افراد مبتدی نیز بتوانند از ان بهره مند گردند.

ابزار مورد نیاز :

-انبر دست

-پیچ گوشتی ۴ سو

-پیچ گوشتی ۲ سو

-کاتر

تجهیزات مورد نیاز :

-کابل درجه ۱ آنتن( ۷۵ اهم‌ ) برند : کرمان صادراتی اصلی

-انتن تلویزین باند UHF برند : آنتن کار مدل ۲۲ یا ۴۴

-فیش انتن تلویزیون

طریقه نصب و راه اندازی :

بهترین جا برای نصب انتن بالاترین قسمت پشت بام است بطوری که بتوان با چشم ایستگاه فرستنده کانالهای تلویزیونی را مشاهده کرد. در صورت نبود لوله انتن میتوانید یک لوله اهنی اب ۴ متری سایز ۲.۵ را با استفاده از بست لوله اب ۲ طرفه و پیچ و رولپلاک و پایه انتن مجکم نمایید البته جهت تنضیم راحت تر انتن بهتر است پس از نصب پایه انتن، کابل انتن را به انتن متصل نمایید سپس انتن را روی لوله ببندید و بعد انها را روی پایه انتن سوار کنید حال سیم انتن را به پایین انداخته و به تلویزیون متصل کنید اکنون کانال های تلویزیونی ( کانالهای انالوگ ) را جستجو نمایید. بعد از اتمام جستجو انتن تلویزیون را در جای خود بچرخانید تا بهترین تصویر انالوگ را ببینید حالا کانالهلی دیجیتال را نیز اسکن کنید و از ان لذت ببرید.

نصب انتن در بعضی مواقع مشکل است پس باید در مورد جاهایی که از نظر انتن دهی نقطه کور محسوب میشوند، صبور باشید و حوصله کنید زیرا در اینگونه مواقع لازم است انتن را در جاهای مختلف پشت بام جابجا کنید تا بتوانید بهترین نقطه را پیدا کنید.

با توجه به سیستم پخش کانالهای تلویزیونی بصورت دیجیتال کورترین نقاط هم میتوانند تصویر خوبی داشته باشند  پس نا امید نشوید و کلیه نقاط پشت بام را تست کنید تا به نتیجه دلخواه برسید.

پردازش سیگنال نورون

۸۸۲۷۰۲۹۶-۲۲۲۰۰۱۴۲

انتن مرکزی دوربین مدار بسته

مشاوره اجرا پشتیبانی