نصب آنتن تلويزيون

آموزش نصب آنتن تلويزيون

مقدمه

امروزه كليه تلوزيونهاي توليدي LCD و LED داراي گيرنده هاي ديجيتال مي باشند كه با حداقل سيگنال دريافتي هم تصوير شفاف و بدون ايرادي را به ما مي دهند اما هرچه سيگنال دريافتي بيشتر باشد، در زمان برف و باران كه سيگنال انتن افت ميكند نيز مي توانيم تصوير خوبي را داشته باشيم.در اين مقاله سعي شده است به زبان ساه طريقه نصب و تنظيم آنتن تلويزيون توضيح داده شود تا افراد مبتدي نيز بتوانند از ان بهره مند گردند.

ابزار مورد نياز :

-انبر دست

-پيچ گوشتي ۴ سو

-پيچ گوشتي ۲ سو

-كاتر

تجهيزات مورد نياز :

-كابل درجه ۱ آنتن( ۷۵ اهم‌ ) برند : كرمان صادراتي اصلي

-انتن تلويزين باند UHF برند : آنتن كار مدل ۲۲ يا ۴۴

-فيش انتن تلويزيون

طريقه نصب و راه اندازي :

بهترين جا براي نصب انتن بالاترين قسمت پشت بام است بطوري كه بتوان با چشم ايستگاه فرستنده كانالهاي تلويزيوني را مشاهده كرد. در صورت نبود لوله انتن ميتوانيد يك لوله اهني اب ۴ متري سايز ۲٫۵ را با استفاده از بست لوله اب ۲ طرفه و پيچ و رولپلاك و پايه انتن مجكم نماييد البته جهت تنضيم راحت تر انتن بهتر است پس از نصب پايه انتن، كابل انتن را به انتن متصل نماييد سپس انتن را روي لوله ببنديد و بعد انها را روي پايه انتن سوار كنيد حال سيم انتن را به پايين انداخته و به تلويزيون متصل كنيد اكنون كانال هاي تلويزيوني ( كانالهاي انالوگ ) را جستجو نماييد. بعد از اتمام جستجو انتن تلويزيون را در جاي خود بچرخانيد تا بهترين تصوير انالوگ را ببينيد حالا كانالهلي ديجيتال را نيز اسكن كنيد و از ان لذت ببريد.

نصب انتن در بعضي مواقع مشكل است پس بايد در مورد جاهايي كه از نظر انتن دهي نقطه كور محسوب ميشوند، صبور باشيد و حوصله كنيد زيرا در اينگونه مواقع لازم است انتن را در جاهاي مختلف پشت بام جابجا كنيد تا بتوانيد بهترين نقطه را پيدا كنيد.

با توجه به سيستم پخش كانالهاي تلويزيوني بصورت ديجيتال كورترين نقاط هم ميتوانند تصوير خوبي داشته باشند  پس نا اميد نشويد و كليه نقاط پشت بام را تست كنيد تا به نتيجه دلخواه برسيد.

پردازش سيگنال نورون

۸۸۲۷۰۲۹۶-۲۲۲۰۰۱۴۲

انتن مركزي دوربين مدار بسته

مشاوره اجرا پشتيباني