دوربین های پلاک خوان

دوربین های پلاک خوان

مقدمه :

این دوربین ها قابلیت خواندن پلاک خودرو و ثبت آنها را دارند ، که به دو دسته تقسیم می شوند:

دسته اول:

رایج ترین دسته که مناسب برای استفاده افراد عادی و مشتریان می باشد به طوری که از همان دوربین مداربسته آنالوگ یا دیجیتال معمولی استفاده می شود ، منتها نکته کلیدی در انتخاب این نوع دوربین ها کیفیت بالای آنها می باشد که در آنالوگ ها نباید کمتر از 700 تی وی لاین و در تحت شبکه ها نباید کمتر از 2 مگا پیکسل باشد. یک امکان مهم دیگر هم باید در دوربین های پلاک خوان وجود داشته باشد و آن WDR می باشد. علت اهمیت وجود WDR  این است که به دلیل شرایط نور محیط و چراغ های اتومبیل ها ممکن است در عملیات خواندن پلاک مشکلی پیش بیاید بنابراین جهت رفع این مشکلات از WDR استفاده می شود.

در مرحله بعد باید دوربین مورد نظر در جایی نصب شود که اشراف کامل به قسمت پلاک خودرو را داشته باشد و زاویه آن به سمتی که خودرو وارد یا خارج می شود، برای خواندن پلاک آن تنظیم شود.

دسته دوم:

نسل دیگری از دوربین های پلاک خوان که از نظر ظاهری متفاوت هستند. اگر به دوربین های راهنمایی و رانندگی که در سطح شهر و در محدوده های طرح ترافیک و زوج و فرد نصب شده اند توجه کرده باشید، دیده اید که شکل ظاهری آنها با دوربین های مداربسته کمی متفاوت است. دلیل آن سیستم و مکانیزمی است که با استفاده از تکنولوژی RFID یا تگ خوان می باشد. این سیستم دارای حساسیت به تگ ( فلزی به شکل آنتن که بسیار کوچک و ظریف ساخته شده) موجود در داخل لایه های پلاک خودرو ها می باشد. به شکلی که تگ مربوطه همه خودرو ها توسط دوربین ها ثبت می شود و در سیستم خودروهای غیر مجاز جریمه مربوطه صادر می شود.

تگ موجود در لایه های پلاک خودرو شامل مشخصات خودرو اعم از نام خودرو، مدل، رنگ و مشخصات صاحب پلاک و همچنین شماره پلاک آن می باشد. پس دانستیم که این دوربین ها نسبت به پلاک خودروها هیچ تصویر گرافیکی ثبت و ذخیره نمی کنند.

پردازش سيگنال نورون

داراي مجوز از وزارت صنايع و معادن

دوربين مداربسته انتن مركزي

22200142

88270296